O nás

Od nápadu
až po realizaci
Sudy
Plnění
Hotové lahve
2019

Rumový objev

Vše u nás začalo jako běžné posezení s přáteli u dobré flašky alkoholu. Ze začátku to byla whiskey, brandy a nebo občasný sladší rum. Postupem času jsme se však
více a více propíjeli do rumovéhosvěta, který nás oslovil nejvíce ve své surové síle.

Červen 2021

Prvotní nápad

Vzhledem k tomu, že jsme začali degustovat více a více prémiových, až ultra prémiových rumů, tak jsme si říkali kam se v degustaci můžeme dále posunout. A zde se zrodil nápad, co si sehnat vlastní stařený sud.

Červenec 2021

Průzkum možností

Začali jsme se zajímat o celý proces nákupu, dovezení a následném lahvování sudů. Bylo to pro nás velmi obohacující a získávali jsme postupně potřebné kontakty. Díky tomu jsme byly více a více přesvědčeni, že chceme projekt realizovat.

Srpen 2021

Realizace projektu

Podařilo se nám navázat dvě důležité spolupráce. Jednou z nich a asi i tou nejdůležitější je s GALLI DISTILLERY. Lihovarem z Dolního Podluží, jenž nám pomohl s kompletním procesem „ze sudu až do lahví“. A následně také spoluprací s Dům Tisku, z Ústí nad Labem. Kvalitní tiskárnou, jenž nám pomáhá realizovat naše vize ohledně tiskovin.

Prosinec 2021

Ochutnávka sudů

Dostali jsme se konečně k sudům, které jsme museli otestovat a vybrat z nich ty nejlepší pro naší první sérii. Bylo to velmi náročné, jelikož bylo opravdu z čeho vybírat.

Leden 2022

Povolení

Před dovozem sudů, jsme museli mít povolení k dovozu rumu v dubových sudech a zde začal boj. Pro Celní správu jsme byli první, jenž se sem snažili dovést rum v dubových sudech. Boj o povelení byl dlouhý, ale úspěšný.

Červen - Listopad 2022

Lahvování a etiketování

O tom jaké to bylo ze „Sudu do lahví“ se můžete podívat zde

Prosinec 2022

První edice je tu

Po 12. měsících „od nápadu k realizaci“ jsme se konečně dostali k první edici. Doufáme, že pro Vás bude stejně zajímavá jako pro nás…

A co nás čeká dál, se brzy ukáže. Díky, že jste v tom s námi...